Arctic Monkeys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Arctic Monkeys

Arctic Monkeys gyvai, 2007 m. Rugsėjo 17 d..
Biografija
Kilmė Šefildas, Anglija, JK
Žanrai Indie rokas
Alternatyvus Rokas
Psichodelinis Rokas
Aktyvumo metai 2002 - dabar
Įrašų kompanija Domino
Susijusi veikla The Last Shadow Puppets
Mongrel
The Dodgems
The Rascals
Reverend and The Makers
Svetainė www.arcticmonkeys.com
Nariai
Alex Turner
Jamie Cook
Matt Helders
Nick O'Malley
Buvę nariai
Andy Nicholson

Arctic Monkeys yra britų alternatyvaus roko grupė iš Šefildo, Anglijos, JK. 2002 metais susikūrusią grupę sudaro: Alex Turner (vokalas, el. gitara), Jamie Cook (el. gitara, pritariamasis vokalas), Matt Helders (būgnai, pritariamasis vokalas) ir Nick O’Malley (bosinė gitara, pritariamasis vokalas), kuris pakeitė Andy Nicholson 2006 m.

Grupės pirmieji singlai „I Bet You Look Good on the Dancefloor“ ir „When the Sun Goes Down“ iškart pateko į Didžiosios Britanijos perkamiausių singlų sąrašus, o debiutinis albumas „Whatever People Say I Am, That's What I'm Not“ pasiekė pardavimų rekordą tarp debiutuojančių grupių pirmųjų albumų. Arctic Monkeys laimėjo „Geriausio debiuto“ nominaciją 2006 m. Brit Awards ir į istoriją pateko kaip pirmoji grupė, „NME Awards“ laimėjusi „Geriausio debiuto“ ir „Geriausios metų grupės“ nominacijose tais pačiais metais. Kritikai jau dabar grupę vadina geriausiais britų atlikėjais po legendinių Bitlų.

Arctic Monkeys buvo viena pirmųjų grupių patraukusių visuomenės dėmesį interneto pagalba. Netrukus po to, Arctic Monkeys pasirašė sutartį su nepriklausoma įrašų kompanija „Domino Records“.

Diskografija[taisyti | redaguoti kodą]

Albumai[taisyti | redaguoti kodą]

„Mini“ albumai (EP)[taisyti | redaguoti kodą]

Singlai[taisyti | redaguoti kodą]

DVD[taisyti | redaguoti kodą]

Vaizdo klipai[taisyti | redaguoti kodą]

Įdomybės[taisyti | redaguoti kodą]

Pirmąją pardavimų savaitę debiutinis grupės albumas „Whatever People Say I Am, That's What I'm NotDidžiojoje Britanijoje pasiekė įdomų rekordą – jų disko buvo parduota daugiau kopijų nei viso Top 20-uko tąkart sudėjus kartu.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]