Antrasis kryžiaus žygis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Antrasis kryžiaus žygis
Asia minor 1140.jpg
Mažoji Azija 1140 m.
Data 11451149 m.
Vieta Artymieji Rytai, Pirėnų pusiasalis, Egiptas
Rezultatas Saracėnų pergalė Šv. žemėje, kryžiuočių pergalės Pirėnų pusiasalyje ir Pabaltyje
Priešininkai
Kryžiuočiai Saracėnai
Vadai
Melisenda Jeruzalietė
Baldvinas III
Reimundas II
Mesudas I
Tashfin Ibn Alibr
Ibrahim ibn Tashfin
Pajėgos
20 tūkst. vokiečių karių
15 tūkst. prancūzų karių

Antrasis kryžiaus žygis vyko nuo 1147 iki 1149 m. Žygį organizavo Prancūzijos karalius Liudvikas VII-asis ir Vokietijos karalius Konradas III-asis. Tarp jų buvo ir Šventosios Romos imperijos imperatorius Frydrichas I Barbarosa. Žygis surengtas siekiant padėti Jeruzalės karalystės riteriams. Žygio iniciatoriais buvo šv. Bernardas ir popiežius Eugenijus III-asis. Pagrindine priežastimi buvo Edesos kunigaikštystės žlugimas.

Žygio metu riteriai buvo pasidalinę į dvi grupes, vadovaujamas žygyje dalyvaujančių dviejų valdovų. Prancūzams ir vokiečiams susirinkus Jeruzalėje buvo sušauktas karalių pasitarimas. Greičiausiai dėl naujai atvykusių kryžiuočių spaudimo buvo nuspręsta pulti Damaską, labai turtingą, tačiau negrasinusį kryžiuočiams miestą, o ne kitas turkų valstybėles, pvz., Edesą užėmusį talentingą ir ambicingą Mosulo valdovą Nur - ad-Diną.

Damasko paimti nepavyko – apgultis tęsėsi 5 dienas, po to turkų puldinėjama kariuomenė atsitraukė į Jeruzalės karalystę. Žygyje žuvo daugybė kryžiuočių, prarastas buvo ir prestižas. Faktiškai nugalėtoju tapo Nur - ad-Dinas, užėmęs iki tol neutralų Damaską.

Taip pat skaitykite[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg Vikiteka: Antrasis kryžiaus žygis – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka