Aer Lingus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Aer Lingus bendrovės logotipas
Aer Lingus head office

Aer Lingus - Airijos oro linijų bendrovė. Bendrovės centras yra Dublino oro uoste. 41 Airbus lėktuvu aptarnauja Europą, Afriką ir Šiaurės Ameriką. 29,4 % akcijų priklauso Ryanair, 25,4 % priklauso Airijos valdžiai. Iki 2006 Spalio 2 d. Airijai priklausė 85 %, tačiau akcijos buvo parduotos Dublino ir Londono akcijų biržose. Aer Lingus anksčiau priklausė Oneworld aljansui, tačiau pasitraukė iš jo 2007 m. kovo 31 d. Kompanijoje dirba 4 tūkstančiai žmonių ir 2007 metų apyvarta siekė 1,3 mlrd. Eurų. Kompanijos šūkis "Enjoy your flight" - "Mėgaukitės skrydžiu". 2007 metais Aer Lingus paslaugomis pasinaudojo 9,3 mln. keleivių. Dažnai skraidantys keleiviai gali naudotis Gold Circle Club programa, kuri turi 3 lygius: Auksinį (Gold), Prestižinį (Prestige) ir Elitinį (Elite).

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Aer Lingus bendrovės Vickers Viscount 808 lėktuvas Mančesteryje, JK (1963 m.)

Aer Lingus buvo įkurta 1936 m. balandį ir jos įstatinis kapitalas buvo 100 tūkst. svarų. Belaukiant Valstybės investicijų įteisinimo per motininį kompaniją, Aer Lingus buvo susijus su Blackpool ir West Coast Air Services, kurios suteikė pinigų pirmajam lėktuvui ir valdė Aer Lingus pavadinę bendru pavadinimu "Irish Sea Airways". 1936 m. gegužės 22 d. Aer Lingus Teoranta buvo įregistruotos kaip avialinijos. Aer Lingus vardas kilo suanglinus airišką oro flotilės versiją Aer Loingeas. Pavadinimą pasiūlė Cork grafystės tyrinėtojas bei aviacijos entuziastas Richard F O'Connor. Po penkių dienų nuo registracijos buvo įvykdytas pirmasis maršrutas tarp Baldonnel Dubline ir Whitechurch Bristolyje, Anglijoje, kurį aptarnavo šešių vietų De Havilland 84 Dragon biplanas Iolar (Erelis).

Vėliau 1936 metais įmonė įsigijo antrąjį keturių variklių lėktuvą De Havilland 86 Express (DH86A) talpinantį 14 keleivių ir jį pavadino "Éire". Šis lėktuvas aptarnavo pirmąjį oro maršrutą tarp Dublino ir Londono. Tuo pat metu DH84 Dragon buvo naudojamas Aer Lingus maršrute tarp Dublino ir Liverpulio.

Avialinijos buvo įkurtas kaip nacionalinis vežėjas remiantis 1936 m. Oro navigacijos ir transporto aktu. 1937 metais Airijos valdžia įkūrė Aer Rianta (dabar Dublin Airport Authority) kompaniją, kuri prisiėmė finansinę atsakomybę už naujasias avialinijas ir visą šalies civilinę aviacijos infrastruktūrą. 1937 m. Aer Lingus tapo Airijos valdžios nuosavybę per Aer Rianta.

Flotilė[taisyti | redaguoti kodą]

Aer Lingus bendrovės Airbus A321-200

Bendrovė turi 44 Airbus kompanijos oro lainerius (dar 13 yra užsakyti pagaminti, o vėliau planuojama įsigyti dar 6 Airbus A350-900).

Šiuo metu naudojami:

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Vikiteka