1991 m. Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
III Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas
KokuritshuKasumigaoka-5.JPG
Data 1991 m. rugpjūčio 23 d. - rugsėjo 1 d.
Vieta Tokijas, Japonija
Stadionas Tokijo olimpinis stadionas
Šalių skaičius 167
Dalyvių skaičius 1517
Rungčių skaičius 43
Rekordų pasiekta 3 pasaulio
Lygis Profesionalai suaugusieji
Tipas Lauko stadionas
Prieš Roma 1987
Po Štutgartas 1993
KokuritshuKasumigaoka-6.JPG

1991 m. Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas – trečiasis IAAF organizuotas tarptautinis lengvosios atletikos čempionatas, kuriame varžėsi pajėgiausi atletai iš 167 šalių[1]. Tai buvo vientinelis čempionatas, kuriame nepasirodė nei vienas atstovas iš Lietuvos[2].

Medalių lentelė[taisyti | redaguoti kodą]

Vieta Valstybė Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Viso
1. Sovietų Sąjunga Sovietų Sąjunga 9 9 11 29
2. Jungtinės Amerikos Valstijos JAV 10 8 8 26
3. Vokietija Vokietija 5 4 8 17
4. Kenija Kenija 4 3 1 8
5. Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė 2 2 3 7
6. Kinijos LR Kinija 2 1 1 4
7. Alžyras Alžyras 2 0 1 3
8. Jamaika Jamaika 1 1 3 5
9. Suomija Suomija 1 1 1 3
10= Prancūzija Prancūzija 1 1 0 2
10= Japonija Japonija 1 1 0 2
12= Bulgarija Bulgarija 1 0 0 1
12= Italija Italija 1 0 0 1
12= Lenkija Lenkija 1 0 0 1
12= Šveicarija Šveicarija 1 0 0 1
12= Zambija Zambija 1 0 0 1
17. Kuba Kuba 0 2 0 2
18= Kanada Kanada 0 1 1 2
18= Vengrija Vengrija 0 1 1 2
18= Rumunija Rumunija 0 1 1 2
21= Brazilija Brazilija 0 1 0 1
21= Džibutis Džibutis 0 1 0 1
21= Etiopija Etiopija 0 1 0 1
21= Namibija Namibija 0 1 0 1
21= Nyderlandai Nyderlandai 0 1 0 1
21= Norvegija Norvegija 0 1 0 1
21= Švedija Švedija 0 1 0 1
28. Marokas Marokas 0 0 2 2
29. Ispanija Ispanija 0 0 1 1

Prizininkai[taisyti | redaguoti kodą]

Vyrai[taisyti | redaguoti kodą]

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
100 m Carl Lewis Jungtinės Amerikos Valstijos 9.86
(PR)
Leroy Burrell Jungtinės Amerikos Valstijos 9.88 Dennis Mitchell Jungtinės Amerikos Valstijos 9.91
200 m Michael Johnson Jungtinės Amerikos Valstijos 20.01 Frankie Fredericks Namibija 20.34 Atlee Mahorn Kanada 20.49
400 m Antonio Pettigrew Jungtinės Amerikos Valstijos 44.57 Roger Black Jungtinė Karalystė 44.62 Danny Everett Jungtinės Amerikos Valstijos 44.63
800 m Billy Konchellah Kenija 1:43.99 José Luiz Barbosa Brazilija 1:44.24 Mark Everett Jungtinės Amerikos Valstijos 1:44.67
1500 m Noureddine Morceli Alžyras 3:32.84
(ČR)
Wilfred Kirochi Kenija 3:34.84 Hauke Fuhlbrügge Vokietija 3:35.28
5000 m Yobes Ondieki Kenija 13:14.45
(ČR)
Fita Bayisa Etiopija 13:16.64 Brahim Boutayeb Marokas 13:22.70
10000 m Moses Tanui Kenija 27:38.74 Richard Chelimo Kenija 27:39.41 Khalid Skah Marokas 27:41.74
Maratonas Hiromi Taniguchi Japonija 2:14:57 Hussein Ahmed Salah Džibutis 2:15:26 Steve Spence Jungtinės Amerikos Valstijos 2:15:36
110 m barjerinis Greg Foster Jungtinės Amerikos Valstijos 13.06 Jack Pierce Jungtinės Amerikos Valstijos 13.06 Tony Jarrett Jungtinė Karalystė 13.25
400 m barjerinis Samuel Matete Zambija 47.64 Winthrop Graham Jamaika 47.74
(NR)
Kriss Akabusi Jungtinė Karalystė 47.86
(NR)
3000 m kliūtinis Moses Kiptanui Kenija 8:12.59 Patrick Sang Kenija 8:13.44 Azzedine Brahmi Alžyras 8:15.54
20 km ėjimas Maurizio Damilano Italija 1:19:37
(ČR)
Mikhail Shchennikov Tarybų Sąjunga 1:19:46 Yevgeniy Misyulya Tarybų Sąjunga 1:20:22
50 km ėjimas Aleksandr Potashov Tarybų Sąjunga 3:53:09 Andrey Perlov Tarybų Sąjunga 3:53:09 Hartwig Gauder Vokietija 3:55:14
4x100 m estafetė Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava JAV
Andre Cason
Leroy Burrell
Dennis Mitchell
Carl Lewis
37.50
(PR)
Prancūzijos vėliava Prancūzija
Max Morinière
Daniel Sangouma
Jean-Charles Trouabal
Bruno Marie-Rose
37.87 Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
Tony Jarrett
John Regis
Darren Braithwaite
Linford Christie
38.09
4x400 m estfaetė Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
Roger Black
Derek Redmond
John Regis
Kriss Akabusi
2:57:53
(RR)
Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava JAV
Andrew Valmon
Quincy Watts
Danny Everett
Antonio Pettigrew
2:57:57 Jamaikos vėliava Jamaika
Patrick O'Connor
Devon Morris
Winthrop Graham
Seymour Fagan
3:00.10
Šuolis į tolį Mike Powell Jungtinės Amerikos Valstijos 8.95
(PR)
Carl Lewis Jungtinės Amerikos Valstijos 8.91 Larry Myricks Jungtinės Amerikos Valstijos 8.42
Trišuolis Kenny Harrison Jungtinės Amerikos Valstijos 17.78 Leonid Voloshin Tarybų Sąjunga 17.75 Mike Conley Jungtinės Amerikos Valstijos 17.62
Šuolis į aukštį Charles Austin Jungtinės Amerikos Valstijos 2.38
(ČR)
Javier Sotomayor Kuba 2.36 Hollis Conway Jungtinės Amerikos Valstijos 2.36
Šuolis su kartimi Sergey Bubka Tarybų Sąjunga 5.95
(ČR)
István Bagyula Vengrija 5.90 Maksim Tarasov Tarybų Sąjunga 5.85
Rutulio stūmimas Werner Günthör Šveicarija 21.67 Lars Arvid Nilsen Norvegija 20.75 Aleksandr Klimenko Tarybų Sąjunga 20.34
Disko metimas Lars Riedel Vokietija 66.20 Erik de Bruin Nyderlandai 65.82 Attila Horváth Vengrija 65.32
Kūjo metimas Yuriy Sedykh Tarybų Sąjunga 81.70 Igor Astapkovich Tarybų Sąjunga 80.94 Heinz Weis Vokietija 80.44
Ieties metimas Kimmo Kinnunen Suomija 90.82 Seppo Räty Suomija 88.12 Vladimir Sasimovich Tarybų Sąjunga 87.08
Dešimtkovė Dan O'Brien Jungtinės Amerikos Valstijos 8812
(ČR)
Mike Smith Kanada 8549 Christian Schenk Vokietija 8394


Moterys[taisyti | redaguoti kodą]

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
100 m Katrin Krabbe Vokietija 10.99 Gwen Torrence Jungtinės Amerikos Valstijos 11.03 Merlene Ottey Jamaika 11.06
200 m Katrin Krabbe Vokietija 22.09 Gwen Torrence Jungtinės Amerikos Valstijos 22.16 {Merlene Ottey Jamaika 22.21
400 m Marie-José Pérec Prancūzija 49.13 Grit Breuer Vokietija 49.42 Sandra Myers Ispanija 49.78
800 m Lilia Nurutdinova Tarybų Sąjunga 1:57.50 Ana Fidelia Quirot Kuba 1:57.55 Ella Kovacs Rumunija 1:57:58
1500 m Hassiba Boulmerka Alžyras 4:02.21 Tatyana Dorovskikh Tarybų Sąjunga 4:02.58 Lyudmila Rogachova Tarybų Sąjunga 4:02.72
3000 m Tatyana Dorovskikh Tarybų Sąjunga 8:35.82 Yelena Romanova Tarybų Sąjunga 8:36.06 Susan Sirma Kenija 8:39.41
(RR)
10000 m Liz McColgan Jungtinė Karalystė 31:14.31 Zhong Huandi Kinijos LR 31:35.08 Wang Xiuting Kinijos LR 31:35.99
Maratonas Wanda Panfil Lenkija 2:29:53 Sachiko Yamashita Japonija 2:29:57 Katrin Dörre Vokietija 2:30:10
100 m barjerinis Ludmila Narozhilenko Tarybų Sąjunga 12.59 Gail Devers Jungtinės Amerikos Valstijos 12.63 Natalya Grigoryeva Tarybų Sąjunga 12.69
400 m barjerinis Tatyana Ledovskaya Tarybų Sąjunga 53:11
(ČR)
Sally Gunnell Jungtinė Karalystė 53:16
NR
Janeene Vickers Jungtinės Amerikos Valstijos 53:47
10 km ėjimas Alina Ivanova Tarybų Sąjunga 42:57
(ČR)
Madelein Svensson Švedija 43:13 Sari Essayah Suomija 43:13
4x100 m estafetė Jamaikos vėliava Jamaika
Dahlia Duhaney
Juliet Cuthbert
Beverly McDonald
Merlene Ottey
Merlene Frazer
Cheryl Ann Phillips
41.94 TSRS vėliava TSRS
Natalya Kovtun
Galina Malchugina
Yelena Vinogradova
Irina Privalova
42.20 Vokietijos vėliava Vokietija
Grit Breuer
Katrin Krabbe
Sabine Richter
Heike Drechsler
42.33
4x400 m estafetė TSRS vėliava TSRS
Tatyana Ledovskaya
Lyudmila Dzhigalova
Olga Nazarova
Olga Bryzgina
3:18:43 Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Rochelle Stevens
Diane Dixon
Jearl Miles
Lillie Leatherwood
3:20.15 Vokietijos vėliava Vokietija
Uta Rohländer
Katrin Krabbe
Christine Wachtel
Grit Breuer
3:21:25
Šuolis į tolį Jackie Joyner-Kersee Jungtinės Amerikos Valstijos 7.32 Heike Drechsler Vokietija 7.29 Larisa Berezhnaya Tarybų Sąjunga 7.11
Šuolis į aukštį Heike Henkel Vokietija 2.05 Yelena Yelesina Tarybų Sąjunga 1.98 Inha Babakova Tarybų Sąjunga 1.96
Rutulio stūmimas Huang Zhihong Kinijos LR 20.83 Natalya Lisovskaya Tarybų Sąjunga 20.29 Svetlana Krivelyova Tarybų Sąjunga 20.16
Disko metimas Tsvetanka Khristova Bulgarija 71.02 Ilke Wyludda Vokietija 69.12 Larisa Mikhalchenko Tarybų Sąjunga 68.26
ieties metimas Xu Demei Kinijos LR 68.78 Petra Meier Vokietija 68.68 Silke Renk Vokietija 66.80
Septynkovė Sabine Braun Vokietija 6672 Liliana Nastase Rumunija 6493 Irina Belova Tarybų Sąjunga 6448

Išnašos[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]