15 min

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Logotipas
15 min laikraščio faksmilė

15min („Penkiolika minučių“) – bendrovei Schibsted priklausantis nemokamas Lietuvos savaitraštis, leidžiamas nuo 2005 m. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje (vasarą – Palangoje).

Išeina tris kartus per savaitę (pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį). Kiekvieno miesto dienraštis pateikia skirtingą, miestui adaptuotą informaciją.

Platinamas viešajame transporte, gatvėse, sankryžose (vairuotojams), kavinėse.

15min.lt – interneto naujienų portalas. Pagrindinis jo tikslas – skaitytojams pateikti „gyvas“ naujienas.

Akcininkai[taisyti | redaguoti kodą]

15min.lt priklauso Norvegijos žiniasklaidos koncernui „Schibsted“. Jis veikia Skandinavijoje ir Europoje. Jo veikla susijusi su žiniasklaida, tam pačiam koncernui priklauso ir kitos žiniasklaidos priemonės: dienraštis „15minučių“ (UAB „15 minučių“), žurnalai „Žmonės“, „Laima“, „Edita“, „Ji“ (UAB „Žurnalų leidybos grupė“), (UAB „Plius“) ir kt. „Schibsted“ valdė ir dienraščio L.T. 51 proc. akcijų.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

2005 m. rugsėjo 1 d. – pradėtas leisti laikraštis.

Po septynių mėnesių Norvegijos žiniasklaidos koncernas „Schibsted“ įsigijo 99,99 % UAB „15 minučių“ akcijų. (Analogiški „Schibsted“ leidiniai yra nemokami laikraščiai „20 minučių“ Prancūzijoje ir Ispanijoje.)

2008 m. rugpjūčio 7 d. – paleistas naujienų portalas 15min.lt

2009 m. rudenį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje „15min“ pradėtas leisti pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais.

Nuo 2012 m.laikraštis tapo savaitraščiu, platinamas penktadienį ir šeštadienį septyniuose didžiausiuose miestuose. Numatoma leisti 100 000 vienetų tiražu.[1]

Komanda[taisyti | redaguoti kodą]

Portalui 15min.lt vadovauja vyr. redaktorius Rimvydas Valatka. Tinklalapio komandą sudaro apie 30 profesionalių darbuotojų.

Turinys[taisyti | redaguoti kodą]

15min.lt portale svarbiausios naujienos sudėtos į pirmą, ilgą puslapį. Naujienos portale atnaujinamos ne rečiau kaip kas 15 minučių. Skaitytojams nereikia naudoti mygtuko „back“, nes perskaičius straipsnį, visas portalas matomas apačioje. Tinklalapyje galima rasti nuotraukų, galerijų, video, stebėti svarbiausius įvykius tiesiogiai. Dešinėje portalo pusėje galima rasti konkursų, žaidimų, interneto dienoraščių (redakcijos bei studentų tinklaraščiai), komentarų ir patarimų, televizijos programą ir astrologės Valdemaros rašomus horoskopus.

Išnašos[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]